DANIŞAN GÖRÜŞLER

DANIŞAN GÖRÜŞLER

Yıllardır kilo problemimle baş etmeye çalışıyordum bununla beraber insülin direncim var. Bu süreçte deneyimlediğim epey bir diyet programı olmuştu. Fakat sonuç almakta çok zorlanıyordum. Kendi çevremden de ne kadar başarılı olduğunu gördüğüm biri sayesinde metabolic balance ile tanıştım. Benim başlama nedenim ilaçları bırakıp, sağlığıma kavuşmak ve fazla kilolarımdan kurtulmaktı. Yaklaşık 2,5 ayımı bitirdim verdiğim kilo ise 11 oldu 🙂 Kullandığım ilaçların dozu düştü, kan değerlerim normale döndü. Programa başladığımdan beri daha öncesinde çok fazla yaşadığım açlık ve tatlı krizleri yaşamadım, hiçbir şekilde açta kalmadım. Alıştıktan sonra çok keyifle uyguladığım bir program oldu. Göksel Bey her sorumda, her sorunumda yanımdaydı, kendisi sayesinde ilk defa bu kadar hafif, sağlık ve mutlu hissediyorum çok çok teşekkür ediyorum…

Metabolik balance programını daha önce oldukça kilolu olan bir arkadaşımdan duymuş ve arkadaşımdaki gelişmeleri izlemiştim. Kendisi kısa zamanda” mum gibi” eriyerek fazla kilolarından kurtulmuştu. Benim vermek istediğim kilo çok fazla olmadığı için çok üstünde durmamıştım ama vermek istediğim 5-6 kiloyu da bir turlu veremiyordum. En yakın arkadaşlarımdan birinin esi olan Dr. Göksel Gülcan’ın metabolik balance temsilciliğini aldığını duyduğumda kendisinden bilgi edindim ve bu programın sadece kilo vermek ile ilgili olmadığını anlayarak programa başlamaya karar verdim. Çok doğru bir adım attığımı iki hafta içerisinde anladım. Daha önceleri yaşadığım açlık krizlerini yaşamadığımı gördüm. Daha önce 5 saat bir şey yemediğimde basım ağrıyordu ve atıştırmalıklarla geçiştirmeye çalıştığımda baş ağrısı daha da şiddetleniyordu, bu sebepten bir kaç kez acile gitmek zorunda kaldım. Metabolik balance programı sayesinde bana iyi gelen besinleri yiyerek baş ağrılarımdan kurtulmanın yanı sıra kendimi daha enerjik ve daha mutlu hissettiğimi farkettim. İki ay içerisinde o bir turlu veremediğim kiloları kaybetmek de ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Teşekkürler Göksel Gülcan, teşekkürler Metabolik Balance…

Yıllardır yaptığım çeşitli diyetler ve aşırı sporla , her verdiğim kilodan sonra daha fazlasını aldım. En sonunda metabolik balance’ı denemeye karar verdim. İlk kan testini yaptırdığım sırada bir sürü değerleriminde oldukça yüksek olduğunu gördük.

Sevgili doktorum Göksel Gülcan’la beraber inanılmaz bir sürece başladık.

Metabolik balance programıyla , yemem gerekenlerin listesine uyarak neredeyse hiç spor yapmadan hedeflediğim kilonunda aşağısına düştüm.Şu anda 5. ayı bitirdim ve verdiğim kilo 11.

Doktorum Göksel bey, uyguladığım metabolik balance programı süresince her telefonuma ve her soruma büyük bir sabırla destek oldu. Metabolik balance’a başladıktan 3 ay kadar sonra tüm değerlerim normale döndü.

Sağlığıma kavuşmamla birlikte , dış görünümümdeki değişimde inanılmaz oldu. İlk zamanlar herkesin aman boşver dediği sürecin sonunda , görenler gözlerine inanamadı.

Bu süreçte öğrendiğim esas ana nokta , kesinlikle rafine yiyeceklerden uzak durmamız gerektiği.

Başarı hikayeme kılavuzluk yapan doktorum Göksel Gülcan’a sonsuz teşekkürler…

O bana , ben ona inandık ve bu süreci başarıyla tamamladık.

Merhaba,

Bu güne kadar hayatımda herzaman 4-5 kilo verme çabası içinde olmuşumdur. Daha önceki yıllarda zaman zaman birçok dietisyeni,akapunkturu,bölgesel inceltme uygulamalarını,kan grubuna göre dietleri ve kendi başınıza uygulanabilecek birçok dietleri uygulamışımdır.Ama yıllar ilerledikçe hem bu iş daha zorlaşıyor hem de insanda bir bıkkınlık olabiliyor. Dietle birlikte hayatımda herzaman (sadece hamilelik dönemlerinde ara verdim yaklaşık 30 küsur yıldır yapıyorum )SPOR tutku halinde olmuştur.Sporu mecburiyetten değil çok da keyif alarak yaptığım için yapamadığım zamanlarda bir huzursuzluk hissederim.

Geçen yaz başından itibaren uzuuun bir tatil dönemi yaşamış olmanın ruhuma çok olumlu katkıları yanında tabii ki kilo olarak hiçde olumlu katkıları olmadı. Haftada bir tartılan ben ,bir rehavet içine girip yaklaşık 7 ay kadar bir süre hiç tartılmadım.Evet biraz kilo aldığımın farkındaydım ama çok da önemsemiyordum.Üst üste gelen seyahatlerin de kilo artışına etkisi oldu tabii ki…Yaz sezonu bitip İzmir’de havalar serinleyip pantalon giyme ihtiyacı ortaya çıkınca ACI gerçeklerle de yüzleştim. Kilolar hiç de öyle Azıcık değildi…Daha önceden bildiğim,uyguladığım yöntemleri yapmak hiç içimden gelmiyordu ama bişeyler yapmam lazımdı.Ben bu kısır döngü ve vicdan huzursuzluğu içindeyken yıllarca benim gibi (yemesine dikkat eden aktif spor yapan)olan bir arkadaşımı gördüm.Evet gördüm ve İNANAMADIM!!!Çabuk bana sihrini söyle diye başının etini yedim.Metabolic Balance sistemini uyguladığını söyledi.Daha önceden bu konuyla ilgili birşey bilmiyordum eve gelip hemen internette araştırdım ve aklıma çok yattı.Hemen Sevgili Dr.Göksel beyden bir randevu aldım ve uzun bir öngörüşmeden sonra kesinlikle emindim bu programı uygulayacaktım.Göksel bey israrla başlamak için acele etmeyin kafaca hazır olmanız lazım ,seyehat programınızı ayarlayın mümkünse ilk 15 gün harfiyen uygulayabileceğiniz bir döneminiz olsun diye uyarılarda bulundu.

Gerçekten bir hazırlık dönemi var,ilk 15 gün zorlansam da sonrasında oldukça rahat uygulayabildim.Bu arada ilk 2 ay yürüyüş dışındaki sporlara ara verdim.İnanın bu,benim için daha zor oldu.şŞimdi sadece seyahatlerde biraz bozuluyor ama gittiğim yerlerde de çok yürüdüğüm için seyahat dönüşlerinde nötr gelebiliyorum 5 ay bitti kilo kaybım 11.5 kg oldu …Tabii son kilolar daha yavaş gidiyor ama SABIR,SEBAT ve GÖKSEL BEY sayesinde( zaman zaman ne kadar saçma sorular sorsam da sabırla dinlemiştir) hayatımda ilk defa kilo problemi olmadığım bir dönemdeyim.Bu arada tabii ki spora başladım ideal kilodayken spor yapmak da ayrı bir keyif. Teşekkürler Göksel Bey,Teşekkürler Metcabolic Balance,Teşekkürler Canım Arkadaşım(o ,kendini bilir😊)ve tabii ki en büyük Teşekkür de KENDİMEEE… BEN BUNU BAŞARDIMMM!!!!!

Sağlıklı Bir Yaşamı Ertelemeyin!

İlaçlar gıdanız değil, gıdanız ilacınız olsun... "Hipokrat"